VIDEO EVENIMENT! Cel mai bun meci facut de un roman in ultimul deceniu! JoJo Dan e la un pas de titlul mondial dupa ce si-a pulverizat adversarul!

Data publicarii: Luni 16 Decembrie 2013, 09:48
Data actualizarii: Luni 16 Decembrie 2013, 09:49

TRIMITE-I UN MESAJ CAMPIONULUI ROMANIEI!

Jojo Dan a castigat meciul cu Kevin Bizier, dupa cele 12 reprize. Romanul are 21 de victorii si nicio infrangere.

Decizia arbitrilor a fost la limita. Primul arbitru l-a dat Castigator pe Bizier 110-117, iar ceilalti doi pe roman, cu 116-111 respectiv 114-113.

Meciul s-a tinut la Quebec, iar in sala a fost prezent si Lucian Bute. Jojo Dan a devenit challenger numarul 2 la titlul mondial IBF.

”A fost un meci greu. Si Bizier s-a prezentat bine, a fost bine pregatit. Dar eu am fost peste el. Inainte de meci, promotorul meu, Lou DiBella mi-a spus că daca voi caştiga voi avea parte de lucruri frumoase. Eu nu pot sa-i raspund decat ca sunt deja pregatit pentru orice mi se ofera" a zis Jojo Dan dupa meci.

Un eveniment mai ciudat s-a intamplat in repriza a zecea, cand arbitrul l-a penalizat eronat pe roman cu un punct, pentru tineri.