VIDEO Incredibil! Kobe Bryant a inscris 20 de puncte cu un deget FRACTURAT!

Autor: Sport.ro
Sambata 12 Decembrie 2009, 15:03

Vedeta echipei NBA Los Angeles Lakers, Kobe Bryant, si-a fracturat un deget in meciul cu Minnesota Timberwolves, castigat, vineri, cu scorul de 104-92, lucru care nu l-a impiedicat insa sa inscrie 20 de puncte.

Bryant a suferit in primul sfert al meciului o fractura la indexul drept. El a reusit insa 20 de puncte in 33 de minute, timp in care a jucat cu un bandaj la deget.

"A fost dureros, dar am suportat. Cand se intampla astfel de lucruri, trebuie sa fii capabil sa gasesti alte arme", a spus dupa meci jucatorul echipei LA Lakers.

Cu o medie de 28,8 puncte pe meci de la debutul sezonului, Bryant este al doilea cel mai bun marcator din NBA, dupa Carmelo Anthony (Denver Nuggets).

Alashkert - FCSB, in turul 2 al UEFA Europa League, se vede joia viitoare, de la 20:00, IN DIRECT la ProTV

LIVE VIDEO Simona Halep își prezintă trofeul la bordul unui autobuz etajat, la Constanța