Video! Tevez, 4 goluri "senzatie"! Manchester 5-3 Blackburn

Data publicarii: Joi 04 Decembrie 2008, 10:29
Data actualizarii: Joi 04 Decembrie 2008, 10:46
Tevez e masina de gol a lui Manchester in Cupa Ligii Angliei. Meciul cu Blackburn jucat aseara pe Old Trafford a fost un macel adevarat.

Manchester s-a calificat in semifinalele competitiei dupa ce a zdrobit-o pe Blackburn cu 5-3.

Festivalul de goluri a fost deschis de Tevez, in minutul 26, iar Nani a dus scorul la 2-0 in minutul 40. Dupa pauza, Blackburn a revenit in joc prin McCarthy in minutul 48. Trei minute mai tarziu, Tevez a inscris din nou pentru United, pentru ca in minutul 54 sa marcheze pentru 4-1. Derbyshire in minutul 84 si McCarthy in minutul 92 au mai inscris pentru Blackburn, iar tabela a fost inchisa de golul 4 al lui Tevez, din minutul 93.

In celalalt meci al serii, Tottenham s-a calificat in semifinale dupa ce a invins-o cu 2-1 pe Watford. Golurile oaspetilor au fost marcate de Pavliucenko '45+1 si Bent '76, in timp ce pentru Watford a inscris Priskin, in minutul 13.

Celelalte doua echipe calificate in semifinalele Cupei Angliei sunt Burnley, dupa ce a invins-o pe Arsenal, si Derby County.

SOC in Cupa Ligii: Burnley 2-0 Arsenal!
Marti 02 Decembrie 2008, 23:21