Surpriza IMENSA in Cupa Ligii! Chelsea, eliminata dupa un gol in min 119! Sunderland si Man City s-au calificat in semifinale! VIDEO

Cupa Ligii Chelsea Costel Pantilimon Manchester City Anglia
Data publicarii: Miercuri 18 Decembrie 2013, 00:20
Data actualizarii: Miercuri 18 Decembrie 2013, 00:29

► Vineri 21:00, in direct SPORT.RO: "Pe urmele lui Klitschko"! Ciocan vs Johnson in main event, LIVE PRO TV 22:45!

Final si la Sunderland! Gazdele se califica in semifinale datorita golului lui Ki din minutul 119. Mourinho rateaza un al doilea trofeu in acest sezon la Chelsea dupa Supercupa Europei.

In celalalt sfert, Manchester City n-a avut emotii cu cei de la Leicester. Pantilimon a fost doar rezerva, putand reveni in campionat ca titular, mai ales ca Joe Hart poate fi considerat vinovat la golul primit la coltul scurt, mingea fiind usor deviata

Celelalte 2 meciuri din sferturile competitiei sunt Tottenham - West Ham si Stoke City - Manchester United si vor avea loc miercuri de la ora 21.45

Leicester City:

Schmeichel, Wasilewski, Morgan, Miquel, Konchesky, Knockaert, King, Drinkwater, Dyer; Taylor-Fletcher, Nugent

Manchester City:
Hart, Zabaleta, Lescott, Kompany (c), Kolarov, Milner, Garcia, Rodwell, Navas, Silva, Dzeko

Min 77. GOL LEICESTER! Dyer reduce din diferenta VIDEO AICI

Min 53. GOL MAN CITY! Dzeko reuseste dubla VIDEO AICI

Min 41. GOL MAN CITY! Dzeko dubleaza avantajul lui City VIDEO AICI

Min 8. GOL MAN CITY! Kolarov deschide scorul! VIDEO AICI

Titular in Cupa Ligii in ultimele sezoane, Costel Pantilimon a reusit sa prinda un loc de titular la Manchester City in ultimele 7 partide din Premier League. Din pacate, Pantilimon a fost criticat dupa ultimul meci de campionat cu Arsenal dupa primul gol marcat de Walcott la care nu a sarit. Astfel, titularizarea lui Joe Hart in partida din sferturile Cupei Ligii contra celor de la Leicester City poate fi o noua sansa pentru portarul nationalei Angliei sa demonstreze ca e in revenire de forma.

Sunderland:
Mannone, Celustka, Dossena, O'Shea (C), Brown, Cattermole, Larsson, Gardner, Johnson, Giaccherini, Altidore.

Chelsea:
Schwarzer; Azpilicueta, Cahill, D Luiz, Cole; Mikel, Lampard (c); De Bruyne, Willian, Schurrle; Eto’o

Min 119. GOL Sunderland! Ki Sung-Yong inscrie in prelungiri si Sunderland merge in semifinale! VIDEO AICI

Min 88. GOL Sunderland! Borini reuseste sa egaleze si trimite meciul in prelungiri VIDEO AICI

Min 46. GOL CHELSEA! Gol controversat pentru Chelsea - Lampard trimite spre poarta, Cattermole incearca sa opreasca prin alunecare, Mannone scoate mingea. Reluarile arata ca mingea a depasit cu toata circumferinta linia portii VIDEO AICI