Valdes s-a ales cu o gaura in picior in meciul cu City, dar a continua sa apere. Middlesbrough a scos dramatic egalul in minutul 90+2

Victor Valdes Manchester City Middlesbrough Pep Guardiola Anglia
Data publicarii: Sambata 05 Noiembrie 2016, 18:56
Data actualizarii: Sambata 05 Noiembrie 2016, 19:51

Ora Exacta in Sport, in fiecare dimineata, de luni pana vineri, de la 10:45, si in weekend de la 16:00

Manchester City a batut-o pe Barcelona la jumatatea saptamanii, dar nu a putut repeta performanta si in campionat, unde s-a incurcat de o nou promovata. Echipa lui Guardiola a inregistrat un nou semi-esec, remizand, doar 1-1, cu Middlesbrough.

City a dominat-o pe 'Boro in meciul de pe Etihad, dar a reusit sa marcheze o singura data prin Kun Aguero, in minutul 43.

Egalarea a venit in minutul 90+2, atunci cand olandezul De Roon a inscris pentru Middlesbrough.

O faza extrem de urata a avut loc in minutul 39, atunci cand Victor Valdes, partarul oaspetilor, a fost lovit puternic de Jesus Navas. Valdes s-a ales cu o gaura in coapsa, dar a continua sa joace dupa ce medicii i-au aplicat un b andaj.