Tevez(i) de doua ori. Manchester 4-1 Middlesbrough

Data publicarii: Sambata 27 Octombrie 2007, 19:33
Data actualizarii: Sambata 27 Octombrie 2007, 19:33
"DRACII ROSII" REVIN PE PRIMUL LOC

Manchester nu cedeaza lupta cu echipa momentului in Anglia, Arsenal. Desi au doua meciuri mai mult, "dracii rosii" au revenit pe primul loc in Premier League. Boro nu a rezistat furiei rosii, cu un Tevez in zile mari. Manchester a deschis scorul prin Nani, dupa doar trei minute de joc. Alte trei minute au fost necesare pentru oaspeti sa revina in joc, dar cu remiza nu au fost de acord Rooney si Tevez, care au inceput recitalul. Copilul teribil al lui Ferguson, Rooney a adus United in avantaj, dupa jumatae de ora de joc, iar argentinianul Tevez a punctat pentru 4-1, in minutele 55 si 85.

Manchester revine pe primul loc, cu  26 de puncte in 11 meciuri si au un punct in fata "tunarilor" de la Arsenal.

• Tevez(i) de doua ori. Manchester 4-1 Middlesbrough