FOTO Și 'bestiile' pot fi rănite! Imagini cu Erling Haaland fără tricou, după meciul cu Everton: "Nu e necesar modul agresiv"

Everton Erling Haaland Manchester City Premier League Yerry Mina Anglia
Data publicarii: Luni 15 Mai 2023, 13:47
Data actualizarii: Luni 15 Mai 2023, 14:07

Manchester City este tot mai aproape de câştigarea titlului în Premier League după victoria cu 3-0 pe terenul lui Everton, într-un meci din etapa a 36-a.

Victoria echipei antrenate de Pep Guardiola a fost adusă de golurile lui Ilkay Gundogan (minutele 37 şi 51) şi Erling Haaland (minutul 39). Gundogan, care în etapa trecută s-a remarcat cu o dublă şi un penalty ratat, a pasat decisiv la reuşita lui starului norvegian.

Manchester City speră să izbutească o triplă istorică în acest sezon, fiind de asemenea în cursă pentru câştigarea Champions League şi a FA Cup.

Erling Haaland, cu zgârieturi după meciul cu Everton

Starul norvegian a avut parte de o partidă destul de complicată, fundașul care i-a fost adversar direct, având anumite intervenții destul de dure.

La finalul confruntării, când Erling Haaland și-a dat tricoul jos, pe corpul său au putut fi observate numeroase zgârieturi, în urma duelurilor cu Yerry Mina.

"Nu e necesar modul agresiv în care joacă. O face cu toată lumea. E fotbal, chiar nu trebuie să-ți lovești adversarii. I-am spus-o și lui. E suficient de bun pentru a evita lucrurile astea. Știe și el asta, întrebați-l.

Aici nu vorbim de joc fizic sau jocuri psihologice. Sunt lucruri care nu sunt necesare pe care le face. Învitați-l la conferință de presă și întrebați-l", a spus Pep Guardiola.