VIDEO Și-a bătut joc Ronaldo de Ole Gunnar Solskjaer în timpul meciului cu Liverpool? Imaginile care au făcut înconjurul lumii

Manchester United Cristiano Ronaldo Ole Gunnar Solskjaer Anglia
Data publicarii: Marti 26 Octombrie 2021, 19:33
Data actualizarii: Marti 26 Octombrie 2021, 19:52

Manchester United a fost distrusă pe teren propriu de rivala Liverpool, 0-5, în etapa a noua din Premier League.

Cu Ronaldo în teren pe tot parcursul partidei, United a fost umilită de rivala Liverpool pe Old Trafford. Keita a deschis scorul pentru ”cormorani” în minutul 5, din pasa lui Salah, iar opt minute mai târziu, Jota a dus scorul la 2-0.

Mohamed Salah a ieșit la rampă în minutul 38. A punctat pentru 3-0, iar scorul l-a făcut pe Ronaldo să-și piardă controlul. Tot mijlocașul egiptean a dus scorul la 4-0 în prelungirile primei reprize. După pauză, Salah a scăpat singur cu De Gea și l-a executat cu o scăriță.

Gesturile lui Ronaldo, analizate de fani

În timpul partidei, starul portughez a fost filmat după unul dintre golurile înscrise de Salah în timp ce dădea din mâini în ceea ce părea un gest ironic asupra tacticii lui Solskjaer, așa cum au presupus fanii englezi.

Mai multe reacții au apărut pe rețelele de socializare legate de aceste secvențe: "De ce face Ronaldo așa? Pare că își bate joc. Este asemănător gesturilor lui Ole", "Este neprofesional și nerespectuos. Nimeni nu îi va spune nimic pentru că este Ronaldo", "Ronaldo îl imită pe Ole și nu o face într-o manieră bună".