Scor Hhalucinant in Anglia! Era 7-0 la pauza. Cat s-a terminat Wigan - Hull

Anglia Scor SOCANT in Anglia! Cat era Wigan-Hull la pauza: meciul NEBUN al etapei
Data publicarii: Marti 14 Iulie 2020, 21:15
Data actualizarii: Marti 14 Iulie 2020, 23:56

Wigan primeste vizita lui Hull, in runda cu numarul 44 din Championship.

UPDATE 21:55: Final de partida! Wigan se impune cu 8-0 in fata lui Hull!

Repriza secunda s-a dovedit a fi mult mai linistita decat prima, insa Dowell pleaca cu mingea acasa! Tanarul mijlocas de 22 de ani a marcat singurul gol din repriza a doua si a reusit un hatt-trick in aceasta seara.

• Scor SOCANT in Anglia! Cat era Wigan-Hull la pauza: meciul NEBUN al etapei

Wigan urca pe 13 in clasamentul din Championship dupa aceasta victorie, iar Hull tremura pentru retrogradare. 'Tigrii' sunt pe loc retrogradabil, cu 45 de puncte, la un singur punct de primul loc care ar putea sa o pastreze in Championship.

Un meci de povestit copiilor are loc in Championship, liga in care evolueaza si George Puscas.

Wigan primeste vizita lui Hull in etapa 44 si le-a aplicat o corectie dura inca din prima repriza.

Naismith a deschis scorul in minutul 2, iar pana la pauza tabela arata un scor SOCANT: 7-0.

Pentru gazde au mai marcat Moore (27', 40'), Dowel (32', 42'), Lowe (37') si Williams (45+1').