Scandal la Newcastle-Manchester! Ronaldo s-a batut cu un adversar pe tunelul spre vestiare!

Data publicarii: Joi 05 Martie 2009, 14:19
Data actualizarii: Joi 05 Martie 2009, 14:23

Cristiano Ronaldo a fost implicat intr-o altercatie pe tunelul spre vestiare, la pauza, cu Steven Taylor de la Newcastle.

Cei doi s-au imbrancit si si-au strigat vorbe grele, dupa o intrare dura din prima repriza a lui Taylor asupra lui Ronaldo. Portughezul i-a reprosat internationalului britanic de tineret stilul urat de joc, iar acesta a ripostat violent catre starul portughez. Cei doi au avut noroc. Arbitrul nu i-a vazut, astfel ca au scapat nesanctionati. Manchester a invins cu 2-1, prin golurile reusite de Rooney si Berbatov. Newcastle deschisese scorul prin Lovenkrands, dupa o grava eroare a portarului Van der Sar.