Rooney ne arata de ce este un atacant de CLASA! Vezi golul cu Newcastle:

Data publicarii: Miercuri 04 Martie 2009, 22:54
Data actualizarii: Joi 05 Martie 2009, 00:03

"Sa nu vi se urce la cap", le spunea Sir. Alex Ferguson elevilor sai inaintea meciului cu Newcastle, cu trimitere la patania Barcelonei, care a pierdut 8 puncte in fata Realului.

Daca Ronaldo este preocupat cu noua sa iubita, brazilianca Gabriela profesoara de fitness, Rooney a inteles exact la ce se referea antrenorul sau - a marcat un super-gol in minutul 20.

Rooney a aratat de ce este un atacant de clasa - a intors toata apararea lui Newcastle si a sutat surprinzator pe centrul portii - portarul Harper a ramas masca.

Berbatov inscrie si el pentru Manchester United in minutul 56, dupa o serie de greseli in apararea lui Newcastle! VEZI GOLUL AICI

Singurul ghinionist de la United a fost portarul Van der Sar, care a primit gol dupa o serie incredibila de 1311 minute - VEZI AICI GOLUL PRIMIT DE VAN DER SAR! Crezi ca a olandezul a gresit?

Newcastle 1-2 Manchester si trupa lui Ferguson ramane lider in Premier League, cu sapte puncte in fata lui Liverpool si Chelsea!