VIDEO Primul hat-trick pentru Erling Haaland la Manchester City! Norvegianul a întors soarta meciului în 19 minute

Erling Haaland Crystal Palace Manchester City Anglia
Data publicarii: Sambata 27 August 2022, 19:25
Data actualizarii: Sambata 27 August 2022, 19:37

Manchester City s-a impus cu 4-2 în fața celor de la Crystal Palace, într-un meci contând pentru etapa a patra din Premier League.

Partida a avut o primă repriză incendiară, iar la pauză oaspeții conduceau cu 2-0 datorită reușitelor lui Andersen și Stones (autogol).

Partea a doua a meciului a avut o desfășurare total diferită, iar Manchester City a redus din diferență în minutul 53, după golul marcat de Silva.

Până la final a urmat recitalul lui Erling Haaland, care a bifat primul hat-trick de când a ajuns la campioana din Premier League, reușitele sale fiind în minutele 62, 70 și 81. După acest succes, Manchester City a acumulat zece puncte în clasament și se află pe prima poziție.

Erling Haaland: ”Îmi place foarte mult să meditez”

Nordicul le-a explicat britanicilor cum și-a ales celebrarea în poziția ”lotus”, specifică practicanților de yoga.

"Îmi place foarte mult să meditez. Mă face să mă simt calm și îmi oferă liniște. Din acest motiv uneori mă bucur așa când înscriu", a spus Erling Haaland, potrivit britanicilor de la Inews.