Primul antrenor care pierde o finala pentru ca a DANSAT! Pardew, acuzat de fani ca i-a distras pe jucatori cu miscarile sale

Alan Pardew Crystal Palace Manchester United Anglia
Data publicarii: Duminica 22 Mai 2016, 11:14
Data actualizarii: Duminica 22 Mai 2016, 11:52

Crystal Palace a deschis scorul in finala Cupei Angliei contra lui Manchester United, dar micuta echipa londoneza a fost egalata trei minute mai tarziu.

Alan Pardew a oferit una din cele mai tari imagini din acest sezon, cand a dansat dupa golul marcat de Jason Puncheon in poarta lui Manchester United pe Wembley. Miscarile managerului englez au fost atat de surprinzatoare incat echipa lui a fost egalata trei minute mai tarziu de catre Juan Mata. Meciul a mers in prelungiri, iar United s-a impus prin golul marcat de tanarul Lingaard.

Fanii lui Crystal Palace cred ca jucatorii au fost derutati de dansul managerului lor la golul egalizator.

Click aici pentru a vedea golurile de la finala Cupei Angliei, Manchester United 2-1 Crystal Palace.