Prima reacție a lui Cody Gakpo după ce a debutat sub luminile de pe Anfield. Ce a subliniat supertransferul „cormoranilor”

Data publicarii: Duminica 08 Ianuarie 2023, 16:52
Data actualizarii: Duminica 08 Ianuarie 2023, 16:51

Liverpool - Wolves, 2-2, a fost în direct pe Pro Arena & VOYO!

Cotat la 60 milioane de euro, conform site-urilor de specialitate, Cody Gakpo a fost transferat la sfârșitul lui decembrie de conducerea de pe Anfield pentru 42 milioane.

Neerlandezul a bifat primul meci pentru trupa din Merseyside și, totodată, prima partidă de pe Anfield împotriva lui Wolves în Cupa Angliei, cea mai veche competiție (2-2).

Jurgen Klopp l-a titularizat și l-a scos de pe suprafața terenului abia în minutul 84, când Gakpo a făcut loc intrării lui Alex Oxlade-Chamberlain.

„O atmosferă incredibilă. Cred că am arătat bine în câteva momente, iar în altele mai puțin bine, în primul meu joc. Încă pot să evoluez și să muncesc în continuare pentru a ajuta echipa cât de mult pot”, a spus Cody Gakpo după meci, conform Liverpoolfc.com.

Liverpool - Wolves, 2-2 (Pro Arena & VOYO)

Oaspeții au deschis scorul grație reușitei lui Guedes (minutul 26). Darwin Nunez a restabilit egalitatea chiar înainte de pauză (minutul 45), iar Mohamed Salah a pus-o pe Liverpool în avantaj imediat în partea a doua a partidei (minutul 52). Hwang Hee-Chan a făcut 2-2 (minutul 66), iar „cormoranii” vor avea de furcă pe „Molineux” la rejucarea meciului.