DRA-MA-TIC: Un parior a pierdut 500.000 de euro pe un penalty ratat in min 96! Biletul care o sa-l urmareasca toata viata:

parior Anglia
Data publicarii: Luni 29 Aprilie 2013, 14:32
Data actualizarii: Luni 29 Aprilie 2013, 15:48

Jumatate de milion de euro pentru un penalty ratat in minutul 96. Cum suna? :)

Un englez a crezut pana zilele trecute ca isi poate schimba viata intr-un mod spectaculos. La inceputul sezonului, a pariat 25 de lire pe numele castigatoarelor primelor 5 ligi engleze.

I-au iesit patru - Manchester United, Cardiff City, Gillingham si Mansfield Town si a asteptat pana in ultima secunda sa bifeze si castigatoarea din League One - Bournemouth.

Numai ca sambata a avut parte cea mai chinuitoare experienta. Pana la ora disputarii meciului dintre Brentford si Doncaster, Bournemouth, echipa pe care pariase, se situa pe prima pozitie in clasament, cu o etapa inainte de finalul sezonului.

O victorie a lui Brentford, sau un rezultat de egalitate, in acest meci, ar fi facut ca Bournemouth sa termine pe primul loc in League One.

In prelungiri, in minutul 96, scorul era 0-0. Brentford a avut un penalty, pe care l-a ratat. Cateva secunde mai tarziu, Doncaster a marcat si a castigat partida cu 1-0.

Bournemouth a terminat pe locul 2, la un singur punct in spatele lui Doncaster... si pariorul a trecut milimetric pe langa jumatate de milion de euro.