Moment istoric in Premier League! Leicester, la o victorie de TITLU in Anglia, dupa ce Tottenham s-a incurcat cu WBA!

Leicester Tottenham Anglia
Data publicarii: Marti 26 Aprilie 2016, 08:39
Data actualizarii: Marti 26 Aprilie 2016, 08:40

Leicester a primit cea mai mare veste duminica seara. Tottenham, rivala sa la titlu, a facut egal cu West Brom, 1-1, iar distanta intre cele doua in acest moment este de 7 puncte, cu 3 meciuri ramase de jucat.

Leicester City mai are nevoie de o singura victorie pentru a cuceri primul sau titlu de campioana a Angliei, dupa ce Tottenham a facut doar un egal cu West Brom acasa.

Leicester City are un avans de sapte puncte fata de Tottenham, cu trei etape inainte de finalul sezonului, iar un eventual succes obtinut duminica, pe Old Trafford, in partida cu Manchester United le-ar permite jucatorilor lui Claudio Ranieri sa fie declarati campioni, fara sa mai astepte rezultatul meciului pe care Tottenham urmeaza sa-l dispute lunea viitoare, cu Chelsea, la Londra.

In meciul cu West Bromwich Albion, Tottenham a deschis scorul in urma autogolului lui Dawson (min.33), dupa ce gazdele au trimis de doua ori balonul in bara in primul sfert de ora de joc. WBA a egalat insa prin acelasi Dawon, in minutul 73, spulberandu-le practic londonezilor sperantele la cucerirea primului lor titlu dupa mai bine de o jumatate de secol.