Anglia

Meci interzis cardiacilor! In minutul 81 era 1-0 pentru calaii lui Man City, pana la final a fost nebunie curata! Cat s-a terminat

► In numele lui Maradona: Napoli - Porto, joi 22:00, IN DIRECT Sport.ro si voyo.ro

Data publicarii: Miercuri 19 Martie 2014, 09:48
Data actualizarii: Miercuri 19 Martie 2014, 09:54

Partida de povestit nepotilor in Championship din Anglia! Pariorii au trecut prin toate starile posibile pe finalul unui meci cu adevarat nebun! Wigan, detinatoarea Cupei Angliei si echipa care a eliminat-o si pe Manchester City in actuala editie urmand sa joace cu Arsenal in semifinale.

Aflata pe locul 5 in Championship, Wigan are mare favorita in fata celor de la Yeovil, ocupanta penultimului loc in liga a 2-a engleza. Spaniolul Jordi Gomez a ratat un penalty in minutul 25, insa repriza a 2-a a fost cu adevarat speciala.

Mai intai, Nick Powell, fostul jucator al lui Man United, a deschis scorul in minutul 56 pentru cei de la Wigan. Dupa minutul 81 a inceput nebunia pe The DW Stadium in fata a 12.970 de fani. Ishmael Miller a reusit o dubla in doar 3 minute iar Yeovil spera intr-o victorie surprinzatoare. Peste alte 3 minute, Wigan conducea din nou cu 3-2! James McArthur a egalat in minutul 86 iar Webster si-a inscris in proprie poarta! Nu s-a terminat insa asa - la ultima faza a meciului, Luke Ayling a inscris cu capul dupa un corner si astfel s-a terminat 3-3!