MASACRU! Atac NEBUN in fata unui zid! Cea mai tare imagine a saptamanii. Te prinzi unde e portarul? :)

Leeds United neil warnock Anglia
Data publicarii: Luni 05 Martie 2012, 16:16
Data actualizarii: Luni 05 Martie 2012, 16:26

Degeaba ataci 90 de minute, ratezi din toate pozitiile si isi sufoci adversarul cu un atac total daca nu poti sa dai gol.

Toate cifrele tin cu tine, fanii te aplauda in picioare, dar pleci invins la vestiare. Ce afacere e asta? Leeds United e disperata sa revina in Premier League. Dupa numirea lui Neil Warnock pe Elland Road, suporterii au fost convinsi ca norocul s-a intors alaturi de Leeds.

Dupa o revenire de senzatie in fata lui Doncaster, in fata careia au dat golul de 3-2 in minutul 9 de prelungiri, Leeds a luat-o tare pe Southampton la urmatorul meci de pe teren propriu. S-a incalzit intre cele doua meciuri cu o remiza fara goluri la Portsmouth si noul manager credea ca o victorie in derby ar fi ajutat-o pe United sa revina in discutii pentru playoff.

Eforturile NEBUNE ale baietilor lui n-au adus inca decat aplauze la final. Southampton a batut cu 1-0 si e aproape sigura ca la anul se va lupta cu Man United, City si Chelsea in liga milionarilor.

Pentru suporterii lui Leeds, calculele n-au mai contat dupa meci. Echipa lor a atacat TOTAL si a facut-o pe Southampton sa para mica. Imaginea alaturata vorbeste de la sine. Portarul Davis a fost erou. Colegii au sarit pe el sa-l felicite imediat cum arbitrul a fluierat finalul. Nici nu putea fi altfel, avand in vedere ca Davis a scos INCREDIBIL in situatii clare de gol. A iesit din pamant pentru a termina fara gol un meci absolut dement! Reactia managerului Neil Warnock in fata rivalului Nigel Adkins merita toate like-urile posibile: "Cum naiba ati castigat meciul asta?!".

Dupa 34 de etape, Leeds United e pe 10 in Championship, cu 49 de puncte, 6 mai putine decat Birmingham, aflata pe ultimul loc de playoff. Southampton e lider, cu 65 de puncte si se antreneaza deja pentru Premier League.