VIDEO Manchester City, victorie fără emoții cu Newcastle. Grealish și Haaland, protagoniștii unei faze care s-a viralizat în timp record

Manchester City Erling Haaland Jack Grealish Newcastle Premier League Anglia
Data publicarii: Sambata 04 Martie 2023, 16:40
Data actualizarii: Sambata 04 Martie 2023, 17:04

Manchester City s-a impus în meciul din etapa a 26-a din Premier League, în fața celor de la Newcastle.

Phil Foden și Bernanrdo Silva au marcat golurile care au adus victoria lui Manchester City, cu care formația antrenată de Pep Guardiola se apropie la două puncte de Arsenal. Liderul din Premier League joacă cu Bournemouth, ocupanta poziției 19 în campionat.

Erling Haaland și Jack Grealish, fază inedită în final de meci

În minutele de prelungire, la scorul de 2-0, Manchester City a obținut un corrner pe care l-a executat Jack Grelish. Mijlocașul britanic a bătut scurt către Erling Haaland, care a șutat în adversar.

Faza s-a repetat de încă trei ori, spre amuzamentul fanilor gazdelor, iar minutul cu cele patru cornere bătute la fel s-a viralizat în timp record pe rețelele de socializare.