"Ma sinucideam daca pierdeam meciul asta!" Declaratia socanta a lui Arsene Wenger dupa 2-2 cu Chelsea! Faza care l-a scos din minti

Arsenal Arsene Wenger Chelsea Anglia
Data publicarii: Joi 04 Ianuarie 2018, 13:32
Data actualizarii: Joi 04 Ianuarie 2018, 13:36

Primul mare derby din 2018 a avut un final nebun cu 4 goluri in ultima jumatate de ora si un Arsene Wenger care a fost la un pas sa faca o criza de nervi!

Arsenal este in pericol sa rateze pentru a-l 2-lea an consecutiv top 4 in Anglia - echipa lui Arsene Wenger se afla pe locul 6 in clasament, la 5 puncte in spatele celor de la FC Liverpool, dupa egalul de pe propriul teren contra lui Chelsea, 2-2.

Wilshere a deschis scorul cu un sut din careu in a 2-a repriza insa, la cateva minute distanta, Arsenal a fost pedepsita pentru a-l 2-lea meci consecutiv cu un penalty contestat de Arsene Wenger. Hazard a cazut in careu dupa o incercare de degajare a lui Bellerin, fundasul lui Arsenal lovindu-l in talpa pe belgian. Wenger a considerat ca Hazard a simulat.

Conform celor de la The Sun, Wenger era extrem de nervos dupa partida, spunand chiar ca "m-as fi sinucis" daca Chelsea castiga partida. Arsenal a egalat in prelungirile partidei prin acelasi Bellerin dupa ce Marcos Alonso parea sa fi marcat golul victoriei in minutul 84.

"Am fost din nou pusi la pamant de o decizie demna de o farsa. Mental am fost socati si puteam sa pierdem meciul dupa aceea dar am avut resurse pentru a reveni. Stim cu ce avem de-a face in fiecare an. Uitati-va ce s-a intamplat de la inceputul sezonului, trebuie sa luptam, nu avem cum sa schimbam lucrurile.

Cred ca a fost o decizie aberanta, se pot da astfel 10 penalty-uri in fiecare meci. Din pacate, meciurile sunt mereu stricate de astfel de decizii" a spus Wenger dupa partida.