liverpool - crystal palace Crystal Palace Liverpool Anglia
Data publicarii: Marti 16 August 2022, 00:20
Data actualizarii: Marti 16 August 2022, 00:21

Liverpool a remizat cu Crystal Palace, scor 1-1, în primul meci de pe teren propriu din acest sezon de Premier League.

Londonezii au fost cei care au deschis scorul pe Anfield, prin Zaha, în minutul 32. În partea secundă a jocului, Liverpool a încasat o adevărată lovitură.

Liverpool - Crystal Palace 1-1. Un nou pas greșit pentru echipa lui Jurgen Klopp

Noua vedetă a echipei, Darwin Nunez, a văzut direct cartonașul roșu, după ce a avut un dialog aprins cu Joachim Andersen, de la Palace.

Chiar și așa, ”cormoranii” au reușit să înscrie golul egalizator patru minute mai târziu, în minutul 61, prin Luis Diaz.

S-a terminat 1-1, iar Liverpool este la al doilea pas greșit în campionat, în primele două etape, după egalul cu Fulham din etapa trecută, scor 2-2.

În următoarea rundă, Liverpool se va deplasa pe terenul rivalei Manchester United, care este ultima în Premier League după două etape, în timp ce Crystal Palace își va măsura forțele cu Aston Villa, echipa pregătită de Steven Gerrard.