CE NEBUNIE! Chelsea este facuta praf de Tottenham si este la egalitate PERFECTA cu City! Chiriches, rezerva, Pantilimon si Gardos evolutii de senzatie

Anglia
Live Blog

Premier League

Data publicarii: Joi 01 Ianuarie 2015, 20:56
Data actualizarii: Joi 01 Ianuarie 2015, 21:30

Chelsea si Man City au aceeasi linie de clasament. 20 de meciuri, 14 victorii, 4 egaluri, 2 infrangeri, 49 de goluri date, 19 goluri primite.

21:29 01 Jan
21:25 01 Jan

FINAL. Tottenham invinge cu 5-3 si scrie istorie in aceasta seara. Chelsea si Man City sunt la egalitate perfecta in Premier League. Aceleasi puncte, goluri date si goluri primite!

21:16 01 Jan

GOL Chelsea. Terry inscrie cu latul din interiorul careului. Mai sunt 5 minute din meci, Chelsea are 2 goluri de recuperat.

21:06 01 Jan

GOL Tottenham. Incredibil, este 5-2 pentru Tottenham. O singura data a luat Mourinho 5 goluri, de la Barcelona, cand o antrena pe Real Madrid.

20:49 01 Jan

GOL Chelsea. Fabregas reduce din diferenta. Mourinho are o figura de ucigas pe banca.

20:41 01 Jan

GOL Tottenham. Incredibil, Tottenham face 4-1 dupa o faza in care defensiva lui Chelsea a fost facuta praf pe partea stanga.

20:18 01 Jan

GOL Tottenham. Cahill face un penalty evident in careu, Townsend face 3-1!

20:14 01 Jan

GOL Tottenham. Danny Rose intoarce scorul dupa ce Chadli loveste bara!

20:00 01 Jan

GOL Tottenham. Kane inscrie cu un sut fabulos de la distanta! Curtois nu a avut nicio sansa.

19:49 01 Jan

GOL Chelsea. Diego Costa inscrie de pe linia portii la o faza la care Hazard a lovit bara.

19:39 01 Jan

A inceput Tottenham - Chelsea. Chiriches este rezerva.

18:59 01 Jan

Pantilimon a fost cel mai bun jucator de pe teren de la Sunderland. A scos cel putin 3 goluri ca si facute pentru echipa sa.

Gardos a jucat impecabil timp de 70 de minute pentru Southampton, fiind schimbat de Koeman dupa ce a luat cartonas galben.

18:43 01 Jan

Pantilimon scoate senzational din fata lui Fernandinho, singur cu portarul. Pantilimon este singurul motiv pentru care scorul nue ste 5-2, cel putin, pentru City.

18:38 01 Jan

Pantilimon are o interventie excelenta in fata lui Navas, care scapase singur spre poarta.

18:36 01 Jan

Fanii scriu ca Gardos ar fi trebuit eliminat in meciul cu Arsenal, fiind iertat in prima repriza de un galben la Alexis.

18:32 01 Jan

Gardos este schimbat in minutul 70 dupa ce a luat galben (foto)

18:31 01 Jan

Lampard devine al patrulea cel mai bun marcator din istoria Premier League, dupa golul dat lui Pantilimon.

18:30 01 Jan

GOL CITY! Incredibil, Lampard face 3-2 cu o lovitura de cap din 6 metri, langa bara!

18:29 01 Jan

GOOOOOOOOOOOOOOL Sunderland egaleaza prin Adam Johnson din penalty!!!

18:26 01 Jan

Gardos face un fault criminal in marginea careului, arbitrul ii da galben. Alexis Sanchez trimite putin peste poarta din lovitura libera.

GOL Sunderland, Rodwell reduce din diferenta la faza urmatoare!

18:23 01 Jan

GOL Manchester City, Pantilimon ia golul anului, dupa o reluare cu calcaiul din 6 metri a lui Jovetic!

18:20 01 Jan

Incredibil, Leicester o egaleaza pe Liverpool chiar pe Anfield in doar 2 minute, prin Nugent si Schlupp.

18:16 01 Jan

GOOOOOLLLLLL Southampton inscrie la o greseala mare a portarului lui Arsenal! Tadici face 2-0!

18:15 01 Jan

GOL pentru Manchester City. Toure trimite o torpila in vinclu de la 25 de metri, Pantilimon nu avea cum sa scoata aceasta minge!!

17:35 01 Jan

GOL Senzational gol dat de Mane, in minutul 35! Acesta dribleaza portarul pe linia de corner si trimite mingea direct in poarta!

17:32 01 Jan

Gardos face un meci de senzatie pana acum. Fanii sunt mirati si ei de cat de bine joaca impotriva lui Arsenal:

..

17:22 01 Jan

Pantilimon are o evolutie reusita pana acum:

16:48 01 Jan

Pantilimon si Gardos intra titulari in aceasta dupa-amiaza! Portarul joaca in fata lui Manchester City, in deplasare. Gardos are meci acasa, cu Arsenal.

Echipele de start:

Manchester City - Sunderland

Southampton - Arsenal

15:12 01 Jan

GOOOL Falcao! United egaleaza in minutul 26, e 1-1 acum pe terenul lui Stoke!

15:03 01 Jan

ACUM Stoke 1-0 Manchester United: GOOOL Shawcross ('2)

16:39 31 Dec

2015 incepe cu o etapa de foc pentru jucatorii romani din Premier League. Pantilimon are sansa revansei dupa ce a fost "aruncat" de City in vara, jucand in deplasare chiar la campioana en-titre.

Gardos si Chiriches joaca acasa insa au si ei adversari pe masura. Fostii fundasi ai Stelei vor evolua impotriva lui Arsenal, respectiv Chelsea, iar cei doi sunt anuntati titulari in prima echipa.

Pana atunci, etapa incepe cu Man United si Stoke, cei care deschid "balul" de la 14:45. Vezi mai jos prima etapa din 2015: