VIDEO Golul lui Haaland nu a fost suficient! Manchester City, doar egal în ultimul meci din 2022: ce record a mai stabilit norvegianul

Erling Haaland Everton Manchester City Premier League Anglia
Data publicarii: Sambata 31 Decembrie 2022, 19:40
Data actualizarii: Sambata 31 Decembrie 2022, 20:11

Manchester City a făcut un pas greșit în ultimul meci din 2022, în Premier League.

Formaţia Manchester City a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, pe teren propriu, în fața echipei Everton, în etapa a XVIII-a a campionatului Angliei.

Pentru "cetățeni" a marcat din nou norvegianul Erling Haaland, în minutul 24, în timp ce pentru Everton a egalat Gray, în minutul 64. În urma acestei reușite, Erling Haaland a ajuns la 21 de goluri în 15 etape.

Tot sâmbătă, Crystal Palace a învins Bournemouth, scor 2-0, Fulham a învins Southampton, scor 2-1, iar Newcastle şi Leeds au remizat, scor 0-0.

Manchester City rămâne pe locul doi în clasament, cu 36 de puncte. Pe locul trei se află Newcastle, cu 34 de puncte, în timp ce Arsenal este lider, cu 43 de puncte.

Recordul stabilit de Erling Haaland

Atacantul norvegian a ajuns la 21 de goluri în Premier League, cele mai multe reușite pentru un jucător într-un sezon, înaintea finalului unui an calendaristic.