Ferguson a dat-o in bara: a facut gesturi obscene si va fi sanctionat!

Data publicarii: Luni 21 Ianuarie 2008, 12:17
Data actualizarii: Luni 21 Ianuarie 2008, 12:17
VEZI CE GESTURI OBSCENE A FACUT FERGUSON
Managerul lui Manchester United, Alex Ferguson, risca sa fie sanctionat de federatia engleza pentru ca ar fi facut gesturi obscene catre suporterii lui Reading.  Ferguson, furios ca arbitrul Steve Bennett a aratat patru minute de prelungire, in conditiile in care Manchester United conducea cu scorul de 1-0, a facut primul gest cand Cristiano Ronaldo a marcat al doilea gol al echipei sale, in minutul 90. Federatia Engleza de Fotbal a confirmat ca va analiza dovezile gesturilor lui Ferguson, ce constau in imaginile surprinse de camerele de luat vederi. "Tot ce am facut a fost sa imi arat usurarea, pentru ca am castigat unul din cele mai dificile meciuri ale sezonului", a declarat Ferguson. Sir Alex Ferguson a mai fost suspendat recent si a fost amendat cu suma de 5.000 de lire sterline pentru ca a a folosit "un limbaj abuziv" la Bolton.