Englezii sunt ULUITI de Chelsea: "Frumusetea URATULUI!" Messi, blestemat sa nu castige in Anglia! Ce se intampla la retur?

Barcelona Chelsea Didier Drogba Anglia
Data publicarii: Joi 19 Aprilie 2012, 12:55
Data actualizarii: Joi 19 Aprilie 2012, 12:44

Englezii sunt si ei uimiti de performanta realizata de Chelsea, considerata o echipa batrana, ajunsa la final de forte.

"Batranul Drogba" a lovit in prelungirile primei reprize pentru o victorie istorica a lui Chelsea in fata Barcelonei, principala favorita sa castige Champions League.

"Frumustetea uratului" au titrat cei de la Guardian, uimiti si ei de performanta reusita de Di Matteo. Italianul a inchis jocul si a avut si noroc la cele doua bare, dar a reusit sa-l bata pe Guardiola.

"Chelsea era ca o trupa de elefanti care se ducea sa moara, iar golul lui Drogba a fost riposta a unui elefant batran si experimentat.",
scrie Guardian.

"Drogba e primul atacant care a dat gol fara sa vada poarta, a jucat tot meciul cu spatele la ea", mai scrie sursa citata.

Englezii nu uita insa ca Barca a pierdut si ultimul meci din Anglia, 1-2 cu Arsenal. La returul de pe Camp Nou insa, Messi a facut cel mai tare meci al sau de pana atunci in Champions League si a marcat patru goluri in poarta londonezilor.