Brentford - Wolves Diego Costa Wolves Anglia
Data publicarii: Sambata 29 Octombrie 2022, 19:39
Data actualizarii: Sambata 29 Octombrie 2022, 19:43

Diego Costa și-a pierdut controlul în finalul meciului dintre Brentford și Wolverhampton și a fost eliminat după ce și-a lovit un adversar cu capul.

Faultul lui Costa a fost sancționat după consultarea VAR, iar brazilianul a fost trimis direct la cabine. Brentford nu a putut beneficia de avantajul omului în plus, deoacere Costa a fost eliminat în prelungiri, în minutul 90+7.

Cele două echipe au remizat, scor 1-1, iar ambele goluri au fost marcate în repriza secundă. Mee a deschis scorul pentru Brentford, iar Wolves a egalat două minute mai târziu, prin Neves.

Pentru Diego Costa a fost meciul cu numărul cinci pentru cei de la Wolverhampton.

Diego Costa din nou în Premier League

Diego Costa este la a doua experiență în Premier League, după perioada petrecută la Chelsea, între 2014-2017, în care a 59 de goluri în 120 de meciuri în toate competițiile și a contribuit la două titluri și o Cupă a Ligii.

Braga, Penafiel, Atletico Madrid, Celta Vigo, Albacete, Real Valladolid, Rayo Vallecano, Chelsea și Atletico Mineiro sunt cluburile pentru care a evoluat Diego Costa în cariera sa.

În prezent, atacantul care are meciuri atât în naționala Braziliei, cât și în cea a Spaniei, este evaluat la 4 milioane de euro de site-urile de specialitate.