Chiriches, urmarit de blestem in Anglia! Dupa ce a purtat masca, a primit o noua lovitura in ultimul meci al lui Tottenham! Cum s-a umplut de sange: FOTO

Vlad Chiriches Crystal Palace Tottenham Anglia
Data publicarii: Sambata 11 Ianuarie 2014, 17:53
Data actualizarii: Sambata 11 Ianuarie 2014, 17:56

► Luni 13, se rup mainile in direct! Liga Greilor, ora 21:45, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro!

Vlad Chiriches a fost din nou titular la Tottenham in partida cu Crystal Palace din etapa a 21-a din Premier League. Oaspetii au avut o prima repriza excelenta pe White Hart Lane, ratand mai multe ocazii de gol si un penalty!

Chiriches nu a avut o prima repriza foarte buna, fiind aproape de o accidentare serioasa in finalul reprizei dupa un duel cu Chamakh! Chiriches s-a lovit la nas si a sangerat din abundenta! El a primit ingrijiri medicale pe marginea terenului insa continua sa sangereze si la revenirea pe gazon.

Este a 2-a accidentare serioasa a lui Chiriches la fata in Anglia - el s-a lovit serios la meciul cu Newcastle in luna noiembrie si a fost nevoit sa poarte masca pentru cateva saptamani, ratand meciul tur cu Grecia!