Chelsea castiga derby-ul exploziv pe Stamford Bridge: Chelsea 2-1 Manchester United!

Data publicarii: Sambata 26 Aprilie 2008, 16:55
Data actualizarii: Sambata 26 Aprilie 2008, 16:55
CLICK AICI PENTRU REZUMAT

Chelsea a detonat bomba campionatului englez cu trei etape inainte de final: 2-1 acasa cu rivalii de la Manchester United.

Michael Ballack a fost eroul meciului: neamtul a deschis scorul in minutul 45 si a transformat penaltiul decisiv cu patru minute inainte de finalul meciului.

Rooney a punctat pentru Manchester in minutul 56, dar nu a fost suficient pentru echipa lui Alex Ferguson pentru a pleca neinvinsa de pe Stamford Bridge.

Cu doua etape inainte de final, Manchester conduce in clasament cu 81 de puncte, la egalitate cu Chelsea, dar "diavolii" sunt avantajati de rezultatele directe, dupa ce au batut cu 2-0 in tur.