Cea mai jenanta simulare?! Jovetic l-a "batut" pe Suarez, fanii il sfatuiesc sa se apuce de sarituri in bazin! :) Cum a vrut sa-l pacaleasca pe arbitru, in City 2-0 Chelsea!

Data publicarii: Sambata 15 Februarie 2014, 21:55
Data actualizarii: Sambata 15 Februarie 2014, 21:55

►Weekend FAntastic LIVE la Sport.ro! Duminica 18:00 Arsenal – Liverpool!

Manchester City a trecut fara probelme de Chelsea-ul lui Jose Mourinho in optimile Cupei Angliei, formatia din Manchester, cu Pantilimon titular, reusind sa se impuna cu 2-0, gratie reusitelor lui Jovetic si Samir Nasri.

"Cetatenii" au reusit sa isi asigure calificarea in faza sferturilor la capatul unui meci pe care l-au dominat complet si in care Chelsea a avut doar doua suturi spre poarta, ambele din afara careului.

Autor al unui gol, Jovetic, muntenegreanul transferat de City in vara lui 2013, in schimbul a circa 30 de milioane de euro, a fost unul dintre oamenii orchestra ai formatiei lui Pellegrini, acesta reusind mai multe actiuni periculoase.

Internationalul muntenegrean s-a remarcat, insa, si printr-o faza de fotbal la Maxx, acesta simuland jenant un contact cu David Luiz. Jovetic a incercat sa obtina o lovitura libera in minutul 56 al partidei, acesta plonjand ca in bazin dupa ce a incercat sa-l depaseasca pe fundasul brazilian.

Arbitrul, pe faza, nu a acordat nimic, iar fanii l-au apostrofat serios pe jucator, la fel ca si antrenorul sau.

Mai in gluma, mai in serios, suporterii englezi au comentat faza pe Twitter, sfatuindu-l pe Jovetic sa se apuce de sarituri in bazin. Altii s-au intrebat daca nu cumva era un lunetist in tribunele stadionului :)