Bourceanu, doar rezerva in Karabukspor 2-2 Trabzon! Fostul capitan al Stelei asteapta duelul cu Juventus, transmis joi pe Sport.ro

Data publicarii: Sambata 15 Februarie 2014, 21:24
Data actualizarii: Sambata 15 Februarie 2014, 21:36

►Weekend FAntastic LIVE la Sport.ro! Duminica 18:00 Arsenal – Liverpool!

Alex Bourceanu, fostul capitan al Stelei, transferat in aceasta iarna in Turcia, la Trabzonspor, a fost doar rezerva in ultima partida a noii sale formatii.

Trabzon, locul 9 in clasamentul Superligii turce, la 10 puncte de podium inaintea acestei etape, a mers in deplasare la Karabukspor, fosta echipa a lui Florin Cernat. Cu postul de antrenor vacant, Trabzon a cautat cu disperare o victorie, insa noua echipa a lui Bourceanu a reusit cu greu sa scoata un rezultat de egalitate, chiar daca a deschis scorul inca din minutul 10.

Karabukspor a intors rezultatul in minutele 52 si 52, gratie reusitelor lui Akca si Eneramo, dar Gural a facut dubla in minutul 87 si meciul s-a incheiat 2-2.

Alex Bourceanu nu a fost introdus pe teren, acesta sperand sa-si primeasca sansa in partida de saptamana viitoare cu Juventus Torino.

Juventus Torino - Trabzonspor va fi transmis LIVE pe Sport.ro, joi, ora 20:00