CALAMITATE pe Old Trafford! Cele mai proaste penalty-uri vazute vreodata: "Zici ca i-a invatat Ramos sa traga!" Scenariul SF care a ingropat-o pe United: VIDEO

Manchester United Sunderland Anglia
Data publicarii: Joi 23 Ianuarie 2014, 08:35
Data actualizarii: Joi 23 Ianuarie 2014, 08:33

Nici macar un scenarist nu isi putea imagina un meci mai nebun ca cel care a avut loc pe Old Trafford. Sunderland si United au trecut prin suferit si s-au bucurat cand una, cand cealalta.

Manchester United are sanse mici sa mai cucereasca un trofeu in acest sezon - echipa lui David Moyes a fost eliminata din Cupa Ligii Angliei chiar pe Old Trafford dupa un meci de povestit nepotilor.

In tur, Sunderland castigase cu 2-1. United a reusit sa inscrie in returul de pe Old Trafford prin Evans iar meciul a ajuns in prelungiri intrucat in Cupa Ligii Angliei, golul in deplasare este luat in calcul abia dupa 120 de minute. Asadar, United trebuia sa mai reziste inca 30 de minute pentru a se califica.

In minutul 119 insa, David De Gea a facut o gafa uluitoare la sutul lui Bardsley - englezii scriu ca este cea mai mare gafa de la cea a lui Massimo Taibi din 1999 (vezi mai jos acel gol). United n-a cedat iar Chicharito a marcat un minut mai tarziu si a dus meciul la penalty-uri!

Ce a urmat acolo este insa imposibil de explicat - doar 3 jucatori au reusit sa inscrie din 10! Darren Fletcher de la United, Marcos Alonso si Ki de la Sunderland au fost singurii care au transformat. In schimb, ceilalti au trimis incredibil de slab, Gardner, Welbeck si Phil Jones trimitand in tribune! "Au fost la scoala lui Sergio Ramos de executat penalty-uri" au glumit fanii pe internet.

VIDEO REZUMAT

Pana la urma, Sunderland s-a calificat dupa 3-3 la general si 2-1 la penalty-uri. Englezii si-au adus aminte de finala dintre Steaua si Barcelona din 86 cand s-au inscris doar 2 goluri din 9 executii. Atunci insa paradele lui Duckadam au fost insa extraordinare. Totusi, cele mai proaste penalty-uri vazute vreodata au avut loc la un meci la ... Under 10 din ianuarie 1998. Partida dintre Mickleover Lightning Blue Sox si Chellaston Boys s-a terminat 2-1 la penalty-uri ... dupa 66 de executii!!