C.Ronaldo socheaza Manchesterul: "Sezonul urmator voi juca la Real Madrid"

Data publicarii: Duminica 30 Decembrie 2007, 09:39
Data actualizarii: Duminica 30 Decembrie 2007, 09:39
MARCHEAZA, RATEAZA PENALTY SI ANUNTA CA PLEACA!

Oferta de 70 de milioane de de euro i-a luat mintile lui Cristiano Ronaldo. Vedeta lui Manchester a avut parte de una calda si alta rece in partida pierduta de "diavolii rosii' cu 2-1 in fata lui West Ham. Dupa ce a deschis scorul in minutul 14 pentru echipa lui Ferguson, Cristiano Ronaldo e ratat in minutul 66 un penalti si este invinuit de suporteri pentru infrangerea cu West Ham.

Dupa meci insa tinta numarul unu a madrilenilor si-a socat colegii marturisindu-le ca sezonul urmator lasa Old Trafford pentru Santiago Bernabeu, anunta publicatia spaniola As. "In urmatorul sezon voi juca pentru Real Madrid. Clauza de reziliere e ceva mai mare de 70 de milioane de euro", a dezvaluit portughezul C. Ronaldo