Balotelli si-a pierdut MINTILE! A fost aproape de bataie cu Yaya Toure in fata vestiarelor

Mario Balotelli Manchester City yaya toure Anglia
Data publicarii: Vineri 16 Martie 2012, 08:46
Data actualizarii: Vineri 16 Martie 2012, 08:46

VEZI MANCHESTER CITY 3-2 SPORTING INTEGRAL PE VOYO.RO

Situatie tensionata la Manchester City. Englezii au descoperit ca Balotelli si Yaya Toure s-au certat rau la pauza meciului cu Swansea de etapa trecuta.

Conform celor de la BBC, Balotelli si Yaya Toure s-au certat urat in fata vestiarelor in pauza meciului pierdut de Man. City etapa trecuta din Premier League cu Swansea.

Cu toate acestea, Balotelli a fost iertat de Mancini, care a declarat ca "nu am nicio informatie ca asa ceva s-ar fi petrecut". Balotelli a fost introdus titular si in returul de aseara din Europa League cu Sporting Lisabona, a marcat un gol din penalty, insa a si provocat un fault din care Matias Fernandez a deschis scorul pe terenul lui City.

Man. City a fost eliminata de Sporting din optimile Europa League dupa un final incendiar de meci. Portughezii au condus cu 2-0, avea 3-0 la genera, City a revenit si a marcat 3 goluri, 2 Kun Aguero si unul Balotelli, iar in ultima secunda a minutelor de prelungire, portarul Hart a trimis cu capul milimetric pe langa poarta lui Rui Patricio, iar City a fost eliminata.