Soc la Budapesta: Ungaria 3-1 Italia!

Data publicarii: Joi 23 August 2007, 00:48
Data actualizarii: Joi 23 August 2007, 00:48
CAMPIOANA MONDIALA A FOST DISTRUSA DE UNGURI

Nationala Ungariei a oferit cu siguranta surpriza serii in Europa. O echipa care nu mai batea pe nimeni, dar reformata de la baza, cu majoritatea jucatorilor in jurul varstei de 21 de ani, a umilit campioana en-titre a lumii. Prima repriza s-a terminat 0-0, dupa ce golul lui Luca Toni a fost anulat pentru ofside. Totusi, squadra azzurra a deschis scorul prin reusita norocoasa a lui Di Natale, in minutul 49.

Ungurii au revenit prin Juhasz, care a reluat din vole la vinclul lui Buffon (min. 61). Italienii lui Donadoni nu si-au revenit din soc si ungurii au preluat conducerea prin Zoltan Gera, care a transformat un penalty obtinut de Priszkin (min.65). Bomboana pe tort a pus-o Fecszin (min. 73), care a pus latul dupa ce Cannavaro a fost ridiculizat. Ungaria 3-1 Italia.