Spionata de Rednic din tribuna! Campioana si in amicale! CFR Cluj 1-0 Partizan!

CFR Cluj Partizan Belgrad Amicale
Data publicarii: Marti 27 Ianuarie 2009, 14:53
Data actualizarii: Marti 27 Ianuarie 2009, 17:28
CFR-ul face senzatie in amicale. Cu Dusan Uhrin pe banca, Clujenii au trecut cu 1-0 de Partizan Belgrad, ultima echipa care a dat jucatori pentru Manchester United.

Campioana Romaniei, CFR Cluj, a invins, marti, cu scorul de 1-0, formatia sarba Partizan Belgrad, intr-un meci amical disputat in cadrul stagiului de pregatire din Antalya.

Unicul gol al meciului a fost marcat de ivorianul Traore Lacina, in minutul 77.

La partida a asistat si Mircea Rednic, antrenorul lui Dinamo Bucuresti, care a stat pe toata durata partidei alaturi de impresarul Daniel Stanciu.

Urmatorul amical al CFR-ului va avea loc joi, 29 ianuarie, in compania formatiei Slovan Bratislava (Slovacia), iar vineri este programata revenirea la Cluj. In primele doua meciuri din stagiul de la Belek, CFR a invins pe Dnepr Dnepropetrovsk II (Ucraina) cu scorul de 1-0 si pe Shanghai Shenhua cu scorul de 2-1.

Min 77: Traore gol pentru CFR Cluj!

Min 55: Cea mai clara ocazie a meciului. Tomic suteaza de la 11 metri pe poarta, Nuno Claro este la post si retine.
Min46: Incepe repriza a doua!

Min45: Finalul primei reprize, CFR termina la egalitate primele 45 de minute cu Partizan
Min28: Emmanuel Kone suteaza de la distanta, Bozovic prinde usor
Min20: E Kone centreaza, Yssouf Kone loveste periculos cu capul, CFR e aproape de deschiderea scorului!
Min19: Gabi Muresan are un atac dur la centrul terenului!
Min15: Deac centreaza periculos, CFR se mentine in careul sarbilor!
Min10: Iuliu Muresan este la meci!

CFR Cluj: Stancioiu - Panin, Ousmane Viera, Cadu, Flores - E. Kone Muresan Peralta Deac - Y. Kone Veljovic

Partizan: Bozovic, Brezancic, L. Diara, Djordjevic, Fejsa Ljubornir, G. Gavrancic, Ljajic, Moreira, Stevic, Vujovic, Washington