CFR, gata pentru Liga: CFR 4-0 FC Bihor

Data publicarii: Sambata 19 Iulie 2008, 15:31
Data actualizarii: Sambata 19 Iulie 2008, 21:00
CFR e gata pentru Liga lui Mitica, dar si pentru primul sezon in Champions League. Trica si compania au castigat ultimul meci de pregatire al verii, 4-0 cu FC Bihor.

Golurile au fost marcate de Ruiz, in minutul 21, Pereira, 66, Cadu, 68 (penalty) si Dubarbier, 78.

Andone a inceput in formula: Stancioiu (Curileac, 40) - Tony, Muresan, Alcantara, Panin - Semedo, Leao, Prette, Deac - Didi, Ruiz.

In a doua repriza, pentru CFR au evoluat Hirschfeld (Nuno Claro, 89) - Manuel Jose, Cadu (Toma, 90), De Sousa, Pererira - Trica (Oberman, 90), Dani, Peralta, Culio - Fabbiani, Dubarbier.

Meciul s-a jucat in doua reprize a cate 60 de minute si a fost ultimul amical al Clujului inaintea starului campionatului.