AU IMPARTIT FRATESTE CUPA: CFR CLUJ 3 - 3 OTELUL - VEZI REZUMAT

Data publicarii: Sambata 09 Februarie 2008, 16:03
Data actualizarii: Sambata 09 Februarie 2008, 16:03
CATERINCA ROMANEASCA

Cfr Cluj si Otelul s-au infratit pe pamant cipriot. Cele doua echipe au facut spectacol in finala turneului amical din Cipru, pe care au incheiat-o la egalitate 3-3. Finalul a fost unul "de vis" : sefii celor doua echipe nu s-au inteles cum sa rupa egalitatea. Andone voia prelungiri, in timp ce Grigoras ar fi vrut lovituri de departajare.

Galatenii i-au socat pe oamenii lui Andone cu un start de meci in forta: Jula a deschis scorul in minutul 5, iar Daniel Stan a facut 2-0 20 de minute mai tarziu. Otelul a avut chiar si 3 goluri avans, insa Clujul lui Andone a aratat de ce se afla pe primul loc in Liga lui Mitica si a revenit prin golurile lui Tony, Minteuan si Diego Ruiz.

Gol Otelul! Jula deschide scorul in minutul 5

Gol Otelul! Baietii lui Grigoras reusesc un contraatac-scoala si Daniel Stan face 2-0!

Gol Otelul! Galatiul face spectacol cu CFR-ul lui Andone! Szekely face 3-0!