A 3-a victorie pentru CFR in Austria: CFR Cluj 3-2 Lech Poznan

Data publicarii: Vineri 13 Iulie 2007, 17:06
Data actualizarii: Vineri 13 Iulie 2007, 17:06
CFR CLUJ - AMENINTARE REALA PENTRU STEAUA, DINAMO SI RAPID

CFR Cluj a castigat cu emotii ultimul amical din Austria, 3-2 cu polonezii de la Lech Poznan.

Trica a deschis scorul in minutul 33, iar la pauza a fost 1-0. Imediat cu a iesit de la vestiare, argentinianul Fabbiani a marcat primul sau gol pentru CFR Cluj, in minutul 46. Brazilianul Didy si-a facut si el norma pentru Cluj si a inscris al 7-lea gol din Austria, in minutul 55.

Polonezii de la Lech Poznan si-au revenit pe final de meci si au marcat in minutele 76 si 85, prin Kikut, respectiv Mikanski, care au dus scorul la 3-2. Pana la finalul meciului, echipele au jucat relaxate, iar tabela a ramas la 3-2 pentru echipa lui Andone.

Echipa de start a CFR-ului: Stancioiu - Tony, Muresan, Sandberg, Amoreirinha - Marginean, P. Oliveira - Trica, Didi, Deac - Ogbonna.