Sumă uriașă pierdută de Anamaria Prodan! Cât ar fi pariat la finala din Formula 1

Alte sporturi deschidere magazin Anamaria Prodan
Data publicarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 21:18
Data actualizarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 21:28

Impresarul ar fi pariat o sumă uriașă pe victoria lui Lewis Hamilton în Marele Premiu de Formula 1 din Abu Dhabi.

În cursa plină de dramatism de la Abu Dhabi, cu Lewis Hamilton și Max Verstappen aflați la egalitate de puncte în fruntea ierarhiei mondiale, britanicul s-a aflat pe prima poziție în cea mai mare parte a cursei, dar olandezul a dat lovitura chiar în ultimul tur, imediat după ce safety car-ul a părăsit pista.

Anamaria Prodan ar fi pierdut 500.000 de euro, după ce a pariat pe Lewis Hamilton

Max Verstappen s-a impus la Abu Dhabi și a devenit în premieră campion mondial, stârnind nemulțumirea echipei lui Lewis Hamilton, Mercedes, care a depus deja o contestație la FIA pentru evenimentele din ultimul tur.

• deschidere magazin Anamaria Prodan

Anamaria Prodan a fost prezentă la Circuitul Yas Marina din Abu Dhabi, unde a urmărit cursa de Formula 1, iar impresarul chiar ar fi pariat suma de 500.000 de euro pe victoria lui Lewis Hamilton, scrie Realitate Sportiva.

Hamilton avea un avans de aproximativ 11 secunde în fața lui Verstappen cu șase tururi înainte de final, dar un accident în care a fost implicat Nicholas Latifi i-a oferit pilotului olandez șansa unui ultim tur bară la bară cu rivalul său britanic. Verstappen a profitat de această șansă, l-a depășit pe Hamilton și a cucerit titlul mondial.

Mercedes contestă victoria lui Max Verstappen

Mercedes, al cărei pilot britanic Lewis Hamilton a pierdut titlul mondial în faţa olandezului Max Verstappen (Red Bull), la finalul Grand Prix-ului de la Abu Dhabi, duminică, a contestat oficial rezultatul cursei, au anunţat organizatorii

Mercedes a depus două reclamaţii privind maniera în care s-a desfăşurat perioada maşinii de securitate pe finalul cursei, care i-a permis lui Verstappen să treacă în avantaj în faţa lui Hamilton în ultimul tur