Poli Iasi 1-1 Otelul (Ochirosii '30 / Badea '52)

otelul Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Duminica 18 Aprilie 2010, 17:55
Data actualizarii: Duminica 18 Aprilie 2010, 18:10

Doi fosti stelisti au marcat in partida dintre Poli Iasi si Otelul Galati, incheiata cu scorul de 1-1.

Gazdele au marcat prin Badea '52 (penalti), iar oaspetii au punctat prin Ochirosii '30.

Ochirosii a deschis scorul, in minutul 32, cu un sut la coltul lung, din interiorul careului mare, lateral dreapta.

Poli a egalat in minutul 52, cand Badea a transformat un penalti, dupa ce tot el a fost faultat.

Poli Iasi: 1. Branet - 30. Straut, 21. Mihajlov, 27. Nogo, 28. Munteanu - 26. Negru (7. Barladeanu '64), 77. Ionescu, 5. Onicas (8. Ignatov '55 )- 11. Bujor (18. Miclea '76), 99. Badea, 14. Paun. Antrenor: Dumitru Dumitriu.

Otelul Galati: 12. Grahovac - 3. Rapa, 16. Sarghi, 18. Costin, 23. Salageanu (14. Ilie '59) - 26. Neagu, 29. Giurgiu - 11. Ochirosii (7. Iorga '72), 37. Viglianti (32. Paraschiv '63), 8. Antal - 27. Pena. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Cartonas galben: Rapa '77.
Arbitri: Teodor Craciunescu (centru) - Iulian Radu, Valentin Avram (asistenti) - Ciprian Amarandei (rezerva).
Observator: Constantin Gheorghe, Pavel Peniu.

La meci au asistat circa 8.000 de spectatori, dintre care aproximativ 60 de suporteri ai formatiei oaspete.