Prima victorie dupa 5 infrangeri: FC Brasov 3-0 Otelul Galati

FC Brasov Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Marti 06 Aprilie 2010, 18:54
Data actualizarii: Marti 06 Aprilie 2010, 22:00

Viorel Moldovan zambeste din nou. Brasov a batut cu 3-0 pe Otelul si a castigat 3 puncte importante. Brasov nu mai castigase din februarie, de la meciul cu Alba Iulia.

Golurile au fost marcate de Abrudan '2, Sburlea '19 si Roman '81.

Scorul a fost deschis in minutul 2, cand Munteanu a executat o lovitura libera de la 30 de metri, lateral dreapta, iar Abrudan a reluat mingea in poarta, cu o lovitura de cap, de la opt metri.

Sburlea a majorat diferenta pe tabela de marcaj, in minutul 19, cu un sut de la 12 metri.
In minutul 81, Roman a primit mingea la marginea careului mare, l-a evitat pe Salageanu si a sutat violent, din marginea careului mic, lateral dreapta, sub bara transversala.
Oaspetii au jucat in inferioritate numerica din minutul 62, dupa eliminarea fundasului Perendija.

FC Brasov: 1. Coman - 2. Rui Duarte, 4. Abrudan, 15. Oros, 12. Cr. Ionescu - 14. Roman, 10. Ilyes (18. Cristescu '80), 8. Grigore (27. Maldarasanu '86), 7. Munteanu - 11. Zaharia (9. Hadnagy '74), 21. Sburlea. Antrenor: Viorel Moldovan.

Otelul Galati: 12. Grahovac - 3. Rapa, 18. Sg. Costin, 21. Perendija, 14. Ilie (23. Salageanu '46) - 29. Giurgiu (37. Viglianti '64), 25. Neagu - 8. Antal, 32. Paraschiv (20. Cojoc '69), 28. Ochirosii - 27. Pena. Antrenor: Dorinel Munteanu.