Dorinel termina turul pe PRIMUL LOC: Otelul 2-1 Astra!

Superliga
Data publicarii: Sambata 27 Noiembrie 2010, 15:50
Data actualizarii: Sambata 27 Noiembrie 2010, 16:00

PREMIERA in Romania! Acum ai LIVE SCORE din 165 de campionate si pe TELEFONUL MOBIL!
Intra pe m.sport.ro

Golurile echipei Otelul au fost reusite de Antal '5 (penalti) si Pena '58, in timp ce pentru Astra a punctat Tigoianu '63.
Scorul a fost deschis in minutul 5, de Liviu Antal, din penalti, pe care l-a obtinut tot el, dupa ce a fost faultat in careu de Goian.

In minutul 58, scorul devine 2-0 pentru Otelul, dupa ce atacantul Marius Pena a reluat cu capul in plasa o mingea centrata de pe partea dreapta de Antal.

Astra inscrie in minutul 63, scor 2-1, prin Tigoianu, care a patruns in careu, l-a driblat pe Rapa si a sutat invingandu-l pe Grahovac.

In minutul 90, Bornosuzov (Astra) a primit al doilea cartonas galben, fiind eliminat.

Otelul Galati: 12. Grahovac - 3. Rapa, 30. Perendija, 16. Sarghi, 23. Salageanu - 29. Giurgiu, 24. Filip - 8. Antal (20. Cojoc '70), 10. Paraschiv, 11. Ochirosii (7. Iorga '46) - 27. Pena (32. Borbely '88). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Astra Ploiesti: 82. Miron - 4. Mihalache, 6. Goian, 3. Oprsal, 16. Florea - 8. Seto Takayuki, 19. Ben Teekloh (11. Bornosuzov '37) - 18. Stratila (10. Cl.Tudor '81), 11.Tigoianu, 20. Stan (15. Mihalcea '62) - 23. Miranda. Antrenor: Tibor Selymes.

Cartonase galbene: Filip '51, Sarghi '66, Giurgiu '71 / Goian '4, Bornosuzov '54, '90, Seto Takayuki '90+2
Cartonas rosu: Bornosuzov '90
Arbitri: Sebastian Coltescu (central) - Aurel Onita, Vladimir Urzica (asistenti) - Bogdan Hanceariuc (rezerva).
Observatori: Marian Dorobantu, Nicolae Dobrescu.
Supervizor: Mircea Cezar Ionescu.

La meciul disputat pe stadionul "Otelul" au fost prezenti aproximativ 5.000 de spectatori, printre care s-au aflat si 30 de sustinatori ai echipei Astra.

Sursa: Mediafax