6 echipe il VOR! "ARE fata de Real Madrid!"

Bogdan Stancu Gigi Becali Real Madrid Steaua Transfer Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Luni 06 Decembrie 2010, 14:48
Data actualizarii: Luni 06 Decembrie 2010, 14:47

Bogdan Stancu este cel mai curtat jucator din lotul Stelei.

Gica Hagi il doreste la Galatasaray. Pentru transferul lui Bogdan Stancu Galatasaray ofera 5 milioane de euro, insa stelistii ar vrea cel putin 6, mai ales ca aceasta suma se va imparti intre club si impresarii Becali, coproprietari ai jucatorului.

Ultima oferta pentru golgeterul Stelei vine din Spania de la Villarreal. Presa scrie ca atacantul Giuseppe Rossi urmeaza sa semenze cu si AC Milan iar Stnacu ar putea ajunge la Villareal. Prosport a scris ca fratii Becali au o relatie buna cu antrenorul si cu directorul sportiv de la aceasta echipa.

17 era locul pe care era Steaua in acest moment fara golurile lui Stancu

"Stancu a fost bibelou cu Liverpool. Nu s-a miscat deloc. Trebuie sa alerge 12-13 kilometri pe meci, nu doar sapte sau opt" a spus Gigi Becali.

"Lui Stancu i se potriveste campionatul spaniol. Sincer, ar putea juca si la Real Madrid, serios va spun. E un atacant de rasa", spune Gica Craioveanu.

"Stancu e intr-o forma buna, are 12 goluri, dar o oferta concreta pentru el nu exista in acest moment. Daca ai viteza si dai goluri te potrivesti oriunde. Noi speram sa ne bazam pe el cat mai mult timp. Oficial, la Steaua nu exista nicio venire si nicio plecare", a spus Narcis Raducan la Sport.ro.

De Stancu ar mai fi interesate si echipe cu nume in Europa, ca Liverpool, Arsenal, Juventus sau AC Milan, insa acestea nu au facut pana in acest moment oferte concrete.

"In mod normal, Bogdan Stancu ar trebui sa fie cel mai scump transfer din istoria fotbalului romanesc. Are toate calitatile, il vad jucand, alaturi de Torje, intr-un campionat puternic precum Anglia, Italia sau Spania", a spus Mihai Stoica.

"Eu n-am fost informat ca as avea aceasta oferta si nici nu-mi sta capul la vreun transfer. Mai am trei etape de jucat cu Steaua si trebuie sa ma concentrez”, spune Bogdan Stancu.

Cele mai scumpe 10 transferuri din Liga 1:
Mirel Radoi - de la Steaua la Al Hilal - 6.000.000 euro (2009)
Cristi Sapunaru - de la Rapid la FC Porto - 6.000.000 (2008)
Stefan Radu - de la Dinamo la Lazio - 5.400.000 euro (2008)
Ionut Mazilu - de la Rapid la Dnepr Dnipropetrovsk - 5.600.000 dolari (2008)
Alvaro Pereira - de la CFR la FC Porto - 4.000.000 euro (2009)
Ciprian Deac - de la CFR la FC Schalke 04 - 3.000.000 euro (2010)
Gica Hagi - de la Steaua la Real Madrid - 4.300.000 dolari (1990)
George Ogararu - de la Steaua la Ajax - 4.000.000 dolari (2006)
Daniel Niculae - de la Rapid la Auxerre - 4.000.000 dolari (2006)
Adrian Ropotan - de la Dinamo la Dinamo Moscova - 3.870.000 dolari (2009)

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!