Accidentare groaznica in amicalul Olanda - Belgia: "Si-a pierdut memoria pentru 20 de minute!" Ce a patit un star din Premier League

Belgia Olanda simon mignolet vincent janssen Fotbal extern
Data publicarii: Joi 10 Noiembrie 2016, 08:57
Data actualizarii: Joi 10 Noiembrie 2016, 09:16

Jucatorul a fost schimbat dupa o coliziune cu portarul Belgiei.

Atacantul celor de la Tottenham, Vincent Janssen, a suferit o comotie in partida amicala dintre Olanda si Belgia, scor 1-1. Conform presei din Anglia, Janssen si-a pierdut memoria pentru 20 de minute dupa ce s-a ciocnit cu portarul lui Liverpool, Simon Mignolet!

Mignolet a castigat duelul pentru o minge inalta cu atacantul olandez, cel care a avut de suferit dupa interventia portarului. Janssen a ramas la pamant si a fost schimbat dupa doar 25 de minute din meci. Sansele lui de a juca in meciul din preliminariile CM 2018 cu Luxemburg sunt minime.

"Medicul mi-a spus ca a suferit o comotie. Si-a pierdut 20 de minute din memorie si nu stie ce s-a intamplat. Trebuie sa fim atenti cu asta" a spus selectionerul Olandei, Danny Blind, dupa partida.

Chiar si in absenta lui, Olanda a reusit sa deschida scorul dupa 38 din penalty dupa un fault al lui Vertonghen la Klaassen. Yannick Carrasco a adus egalarea in ultimele 10 minute din meci.