GOOOL Chipciu, Anderlecht a egalat liderul! Rotariu a jucat 20 de minute la Brugge! Burnley 1-1 Chelsea

Campionate externe
Live Blog
Campionate de 5 stele
Data publicarii: Duminica 12 Februarie 2017, 21:25
Data actualizarii: Duminica 12 Februarie 2017, 23:16

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai tari campionate ale Europei pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

21:41 12 Feb
Dorin Rotariu a jucat 20 de minute la Brugge, iar echipa lui a fost invinsa de Lokeren cu 1-0.

Anderlecht a egalat-o pe Brugge in clasament.

18:26 12 Feb
Rotariu e rezerva in Lokeren - Brugge (19:00)

17:31 12 Feb

BURNLEY 1-1 CHELSEA (Brady '24 / Pedro '7)

Etapa buna pentru Arsenal, Liverpool si poate si City in Premier League. Chelsea nu a reusit decat un egal pe terenul lui Burnely, echipa aflata in a doua jumatate a clasamentului.

10 puncte diferenta intre Chelsea si Tottenham, sau Arsenal, iar City s-ar putea apropia la 8 puncte.

City joaca luni, in deplasare, cu Bournemouth.

17:03 12 Feb

ANDERLECHT 4-2 ZULTE

- Chipciu a dat gol, Stanciu a fost doar rezerva -

Min 90+1: GOOOOOL Chipciu - reluare cu latul a fostului stelist, dupa o centrare venita din partea dreapta. La acest scor, Anderlecht o egaleaza pe Brugge in clasament.

Echipa lui Rotariu joaca de la ora 19:00 in deplasare cu Lokeren.

Min 53 -
Zulte revine in meci cu un gol marcat de Leye, din penalty (3-2)

15:27 12 Feb
INFO | Tot astazi, in Belgia, joaca Dorin Rotariu si Razvan Marin.

De la 19:00, Brugge, echipa lui Rotariu, joaca pe terenul lui Lokeren.

De la 21:00 Razvan Marin si Standard joaca pe terenul lui Waasland Beveren
19:33 11 Feb

Andone a fost titular in Bilbao 2-1 Deportivo

Min 89: GOL! Aduriz inscrie si Bilbao intoarce scorul!

Min 75: Andone este schimbat cu un alt atacant, Joselu. Meci slab facut de Andone, care a ratat o ocazie monumentala la 0-0, singur cu portarul!

Min 71: GOL! Muniain egaleaza din careul mic

Min 42: GOL! Emre Colak deschide scorul cu un sut fantastic de la 25 de metri, direct in vinclu!

CLICK AICI pentru a vedea golul

Min 31: Andone scapa singur cu portarul gazdelor insa trage la un metru de poarta. Ratare incredibila a romanului!

Fanii se amuza pe Twitter. Liverpool a reinventat modul de a te apara la lovituri libere. Acestia au postat un om in spatele zidului, pentru ca a mingea sa nu poata sa treaca pe sub zid in momentul sutului!

Liverpool 2-0 Tottenham

Min 18: GOL! Mane face dubla in doar 3 minute, dupa o gafa in apararea lui Tottenham

Min 16: GOL! Sadio Mane deschide scorul pentru gazde din pasa lui Wijnaldum

18:22 11 Feb

LA VIDAL LOCA!

Bayern da lovitura in prelungiri. Liderul era la egalitate, 0-0, pe terenul lui Ingolstadt, locul 17 in clasament, insa Vidal si Robben au reusit sa dea lovitura, marcand in minutele 91 si 92!

Bayern se duce astfel la 7 puncte in fata principalei urmaritoare, Leipzig, care a suferit o infrangere umilitoare acasa, 0-3 cu HSV. Culmea este ca si locurile 3 si 4 in clasament au pierdut, Frankfurt pierzand la Leverkusen, 0-3, iar Dortmund fiind invinsa de ultima din clasament, Darmstadt, cu 2-1.

Bayern are acum 7 puncte peste Leipzig, 14 peste Frankfurt si 15 peste Borussia Dortmund!

CLASAMENTUL

16:52 11 Feb

Acidentare HORROR pentru Aleix Vidal. Acesta si-a rupt glezna si va sta cateva luni pe bara!

Alaves 0-6 Barcelona

Min 67: GOL Barcelona 0-6! FABULOS! Inca un gol. Barcelona da 4 goluri in 8 minute. Suarez face dubla.

Min 64: GOL Barcelona 0-5!  Rakitic trimite un sut in vinclu!

Min 62: GOL Barcelona 0-4! Messi scapa cu doi fundasi ai lui Alaves langa el, acestia intervin inainte sa suteze si mingea e trimisa in poarta.

Min 60: GOL Barcelona 0-3! Messi recupereaza o minge in marginea careului si suteaza din 6 metri printre picioarele portarului.

Min 40: GOL Barcelona 0-2! Minge balbaita in careul gazdelor, balonul e respins de portar in Suarez si ajunge la Neymar care reia in poarta din 2 metri.

Min 37: GOL Barcelona 0-1! Faza de atac pozitionala a Barcelonei, Suarez reia in poarta din 6 metri o centrare venita de pe dreapta!

12:54 11 Feb

Betis 0-0 Valencia | Tosca a fost integralist

Min 90 - Real Betis - Valencia se termina 0-0. Pe final, portughezul Nani a fost recalcitrant, fiind enervat de un adversar. Alin Tosca a incercat sa aplaneze un conflict si l-a scos pe Nani dintre fotbalistii lui Betis

Min 38 - Tosca scoate senzational o minge pe care scria gol, dupa o eroare facuta de doi colegi de-ai sai (FOTO: Capturi Dolce Sport)

Echipele de start

09:25 11 Feb
Noua viata a lui Tosca in Spania

Alin Tosca a debutat la Betis chiar in fata Barcelonei (1-1), iar acum este pregatit pentru un nou duel. Formatia fostului stelist va intalni astazi Valencia, de la ora 14:00.

Inaintea partidei, Tosca a vorbit despre noua sa viata de la Sevilla, spunand ca se simte fantastic.

"Sunt foarte fericit ca am ajuns la Betis. Este cel mai bun lucru pentru mine. Am vorbit cu mai multi romani, precum Marica, Rusescu, Andone, toti m-au ajutat cu sfaturi bune. Chiar acum am plecat de la un centru comercial, ma opreste lumea la mall, ma stiu toti.

Sunt de doar 10 zile, am jucat un singur meci, dar fanii ma opresc pentru poze si ma felicita. Betis are foarte multi suporteri in Sevilla. Cred ca Betis are cei mai frumosi fani, cei mai entuziasti, iar atmosfera este incredibila. Colegii m-au ajutat si ei foarte mult, se lucreaza foarte mult cu mingea, tactic, nu se pune foarte tare accent pe partea fizica", a declarat Tosca la Digisport.

In varsta de 24 de ani, Tosca a semnat cu Betis pana in 2021 si va incasa peste 1,5 milioane de euro in cei patru ani de contract.
17:45 10 Feb