Primele 3 min ale lui Sterling la City, o nebunie de toti banii: a calcat pe minge ca un incepator, apoi a marcat in poarta Romei

Raheem Sterling AS Roma Manchester City Anglia
Data publicarii: Marti 21 Iulie 2015, 14:07
Data actualizarii: Marti 21 Iulie 2015, 14:25

Raheem Sterling a jucat astazi primul meci pentru Manchester City, clubul care a platit 70 de milioane de euro ca sa-l transfere de la Liverpool. Lobont a intrat si el pentru ultimele 25 de minute.

Sterling a calcat pe minge ca un incepator, la prima atingere de balon in tricoul noii sale echipe, iar ironiile au inceput sa curga pe retelele de socializare: "Acesta este un jucator de 70 de milioane de euro??"

Un minut mai tarziu, Raheem Sterling si-a luat revansa cu un gol in poarta Romei, dupa ce a primit o pasa excelenta la limita ofsaidului.

Sterling a fost schimbat la pauza, iar in repriza secunda, in minutul 65, pe teren a intrat si Lobont. Portarul roman n-a mai prins un meci la Roma de un an, de la un amical jucat impotriva lui Liverpool vara trecuta.

Meciul dintre City si Roma se joaca la Melbourne, in Australia, in cadrul unui turneu la care participa si Real Madrid.

Sambata, AS Roma a invins-o pe Real Madrid la penalty-uri, dupa 0-0 in primele 90 de minute. City urmeaza sa o intalneasca pe Real vineri, de la ora 13:00.