TOP 60 sportivi de urmarit pe Instagram! Il vad 2.249.242 de fani cand posteaza, dar lui nu-i pasa: Le zambeste de la dentist! FOTO

Autor: Sport.ro
Luni 15 Aprilie 2013, 20:38

	TOP 60 sportivi de urmarit pe Instagram! Il vad 2.249.242 de fani cand posteaza, dar lui nu-i pasa: Le zambeste de la dentist! FOTO

Facebook si Twitter sunt in cadere libera. Tinerii prefera din ce in cel mai mult sa urmareaca conturi de Instagram. Sportivii s-au adaptat, iar cei mai tari dintre ei au deja cateva sute de mii de fani.

Instagram este a 4-a dintre cele mai folosit retele sociale din randul tinerilor. Un studiu recent facut cu 5000 de tineri din SUA arata ca Facebook incepe sa piarda din ce in ce mai mult teren. Cei chestionati au raspuns ca sunt la fel de putin interesati si de Twitter, YouTube, Google+, Flickr, and Tumblr. Google pregateste lansarea unei noi retele sociale, numita Babel, dupa esecul total inregistrat de Google +. Cei de la Google au infirmat faptul ca ar intentiona sa cumpere WhatsApp pentru 1 miliard de dolari.

Exista insa viata si dupa Facebook sau Twitter. Tot mai multi sportivi isi muta viata pe Instagram, o combinatie norocoasa din care pot iesi multe milioane de dolari.
Exista si un top al celor mai tari 60 de sportivi de urmarit pe Instagram.

Ii prezentam aici pe cei mai tari 10. I-am ales dintr-o lista de 60 :)

1. Kevin Durant (@sniperjones35)
De trei ori a fost cel mai bun marcator din NBA si a castigat aurul Olimpic. Contul sau de Instagram are un mix de poze din care nu lipsesc si cele de la recuperare :)

2. Serena Williams (@serenawilliams)
Cu 15 turnee de Grand Slam  castigate, Serena isi traieste viata online, impreuna cu fanii si raspunde la comentarii.

3. LeBron James (@kingjames)

Nu ai cum sa te plictisesti la pozele lui LeBron James. Duce o viata cum multi sportivi si-ar dori si nu are nimic de ascuns.

5. Mike Tyson (@miketyson)

Retelele sociale i-au salvat viata lui Mike. L-au ajutat sa castige din nou inimile fanilor, dupa ce ajunsese sa vorbeasca cu pasarile si era sarac lipit.

6. Usain Bolt (@usainbolt)

Jamaicanul minune isi imparte viata intre antrenamente, prezentari, lansari, reclame si petreceri exclusiviste.

12. Neymar (@njunior11)

Are 1200 de poze urcate pe Istagram si jumatate de milion de fani care il urmaresc. Cand se va transfera in Europa va fi nebunie totatal. Pele a spus ca este un fotbalist mai bun decat Messi.

16. Floyd Mayweather (@floydmayweather)

Omul care nu apare niciodata fara un fisic de bani la el este foarte activ pe Instagram. Are cel mai bogat cont :)

18. Tony Hawk (@tonyhawk)

Omul care a facut istorie pe skateboard are o viata diferita fata de cea pe care si-o imagineaza cei care nu il cunosc. Concerte, antrenamnte, prezentari si excursii in toata lumea. Merita urmarit.

19. Victoria Azarenka (@vichka35)

Numarul 1 mondial imparte cu fanii pozele din familie si alte imagini care merita vazute.

23. Michael Phelps (@m_phelps00)

A castigat cele mai multe medalii olimpice din istorie, are 27 de ani si tot timpul din lume sa se plimbe pest tot pe unde doreste. A strans o multime de bani din sport si s-a retras in glorie.

CLICK AICI pentru a vedea topul complet

Nelu Tătaru: 10.000 de persoane infectate până la 1 iunie. Când va scădea numărul cazurilor noi
BRAT