Victorie de SENZATIE pentru Halep si Niculescu la Roma! Si-au distrus adversarele in doua seturi, scor 6-0, 6-1

Tenis Victorie de SENZATIE pentru Halep si Niculescu la dublu! Si-au distrus adversarele in doua seturi, scor 6-0, 6-1
Data publicarii: Marti 15 Septembrie 2020, 15:28
Data actualizarii: Marti 15 Septembrie 2020, 15:32

Simona Halep si Monica Niculescu s-au descurcat extraordinar in primul meci de dublu pe care l-au disputat la Roma.

Romancele Halep si Niculescu s-au duelat astazi la Roma cu Elina Svitolina si Dayana Yastremska. Jucatoarele din Ucraina au fost invinse in doua seturi, scor 6-0, 6-1, intr-o partida fulger de doar 27 de minute.

Singurul game pierdut de Halep si Niculescu a avut loc in setul secund, cand romancele conduceau cu 2-0.

Svitolina si Yastremska au reusit sa isi faca serviciul la 15.

In optimi, romancele vor da peste invingatoarele din partida Shuko Aoyama / Ena Shibahara (Japonia) - Kiki Bertens  / Arantxa Rus (Olanda)