Victor Hanescu s-a calificat in sferturi la BRD Nastase-Tiriac Trophy! Perechea Tecau/Mirnai a trecut de Hanescu/Muller in sferturi la dublu! Vezi rezultatele:

Victor Hanescu Florian Mayer Mihail Iujnai Tenis
Data publicarii: Joi 25 Aprilie 2013, 20:58
Data actualizarii: Joi 25 Aprilie 2013, 22:24

►Inscrie-te AICI si vino sa fii Patron la Steaua! Castigi tricouri unicat, carduri socios abonamente pe un an de zile la Steaua Baschet!

La dublu, Perechea Tecau/Max Mirnai s-a calificat, in semifinalele probei de dublu. Au invins, in sferturi de finala, cu scorul de 7-6 (7/1), 6-2, dupa o ora si 25 de minute, cuplul Victor Hanescu/Gilles Muller (Romania/Luxemburg).

In urma acestei victorii, Tecau si Mirnai si-au asigurat 90 de puncte ATP si un cec in valoare de 6.400 de euro.

Horia Tecau este detinătorul titlului in proba de dublu, dupa ce anul trecut s-a impus alaturi de suedezul Robert Lindstedt.

Victor Hanescu (55 ATP) s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale BRD Nastase-Tiriac Trophy, dupa ce l-a invins in turul doi pe rusul Mihail Iujnai (30 ATP), cap de serie numarul 4.

Hanescu s-a impus cu scorul de 6-4, 6-3, la capatul unui meci care a durat o ora si 19 minute.

Pentru un loc in semifinale, Hanescu va juca impotriva germanului Florian Mayer, locul 29 ATP si cap de serie numarul 5, care a trecut in turul doi de belgianul David Goffin, cu scorul de 7-6 (7/2), 1-6, 6-3.

Pentru calificarea in sferturile de finala, Hanescu si-a asigurat 45 de puncte ATP si un cec in valoare de 12.040 de euro.

La meci au asistat printre altii Ion Tiriac, Nadia Comaneci, Rudel Obreja si Camelia Potec.

Sursa: Mediafax