Simona, prima finala de turneu Premier Mandatory din cariera! PRIMA REACTIE dupa victoria in fata Kvitovei:

Simona Halep Tenis
Data publicarii: Sambata 10 Mai 2014, 15:45
Data actualizarii: Sambata 10 Mai 2014, 16:12

Simona Halep s-a calificat in finala Turneului de la Madrid, dupa victoria, scor 6-7, 6-3, 6-2, in fata Petrei Kvitova. DETALII AICI

Simona Halep a obtinut o victorie miraculoasa astazi, in semifinala cu Petra Kvitova. Cehoaica a castigat primul set, scor 7-6, apoi a condus cu 3-1 in setul doi, dar Simona a revenit fantastic cu o serie de 7 game-uri la rand.

Este prima finala de turneu Premier Mandatory (urmatoarea treapta dupa turneele de Grand Slam) din cariera Simonei Halep.

“E o saptamana incredibila pentru mine, am jucat foarte bine si ma simt excelent la Madrid. Azi am avut un meci extrem de dificil, ea a jucat foarte bine, dar am luptat pentru fiecare minge."

"Ma astept la un meci greu impotriva unei jucatoare foarte bune. Voi lupta, la fel ca si azi, voi da tot ce pot, sa ma bucur de ceea ce realizez pe teren”, a declarat Simona Halep la DolceSport.

Romanca va juca in finala cu castigatoarea partidei dintre Agnieszka Radwanska si Maria Sarapova.

Mesajul Simonei pentru toti romanii, la cateva secunde dupa ce a castigat semifinala cu Kvitova: